معرفی برترین انجمن‌ها برای ایجاد بک لینک به صورت رایگان (فروم های سخاوتمند!)

photo_2016-11-18_18-05-40
دانلود آهنگ خارجی چالش مانکن با لینک مستقیم
۸ آذر ۱۳۹۵
همسر واقعی اکیا کیست ؟ + عکس و اکانت اینستاگرام
۲۱ بهمن ۱۳۹۵

معرفی برترین انجمن‌ها برای ایجاد بک لینک به صورت رایگان (فروم های سخاوتمند!)

p30download

همان گونه که می دانید، تا به امروز در وب سایت سون بک لینک کوشیده ایم که تجربه خودمان در اکثر موارد آموزشی سئو را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم. در این نوشتار سعی می کنیم که یکی از بهترین دستاوردها و تجربه های خود در امر سئو را برایتان بازگو نماییم. پس با ما همراه باشید:

بک لینک باید با کیفیت باشد!

همان گونه که تا به حال در مقالات پیشین به آن اشاره کرده ایم، بک لینک ها یکی از مهم ترین عناصر در سئو و بهینه سازی یک وب سایت هستند. تاثیر بک لینک ها هرگز بر کسی پوشیده نبوده است. با این حال چیزی که مهم است، شیوه به دست آوردن بک لینک ها است. متاسفانه امروزه سایت های فروش بک لینک فراوانی در اینترنت می بینید که هر کدام بک لینک های خود را موثرترین می دانند! تجربه نشان داده است. با خرید بک لینک از اغلب آن ها نه تنها بک لینک موثر واقع نخواهد شد، بلکه وب سایت شما ممکن است افت کرده و همان رتبه قبلی خود را نیز از دست بدهد. به همین خاطر هم بود که ما در سون بک لینک، اولین گام را در زمینه فروش بک لینک های قوی برداشتیم.

کامنت و فروم: منابع بک لینک رایگان

حال در میان این بک لینک ها، برخی بک لینک ها را می توان به صورت رایگان به دست آورد. بدین صورت که برای آن ها شما ناچار به پرداخت هزینه نیستید. از جمله این موارد می توان به بک لینک های کامنت و فروم اشاره نمود. در اینجا گفتیم که بک لینک های کامنت ارزش چندانی ندارند! با این حال تجربه ما نشان داده است که بک لینک های فروم به مراتب ارزش بیش تری دارند. اما به محض مطرح شدن فروم ها به عنوان منبعی برای بک لینک، مشکلاتی نیز مطرح می شوند:

مشکل: فروم ها با ایجاد بک لینک مخالفند و آن را حذف می کنند.

کسانی که لینک بیلدینگ یا ساخت بک لینک را در فروم ها تجربه کرده اند، معمولا با دو چالش بزرگ رو به رو می شوند:

۱- ممنوع بودن تبلیغات در فروم: برخی از (نه تمام!) صاحبان فروم ها و انجمن های مختلف از این که شما در فروم آن ها لینک بیلدینگ می کنید و در ازای آن به آن ها پولی پرداخت نمی شود، عصبانی می شوند. به همین دلیل یا به شما اخطار می دهند، و یا اکانت شما را پاک کرده و در برخی موارد حتی اگر مطلب مفیدی نیز از خودتان نوشته باشید، آن را پاک می کنند. آن ها برایشان مهم نیست که مطلب مفید در وب سایتشان قرار بگیرد. بلکه می گویند: «حالا که من درآمد کسب نمی کنم، دیگران (یعنی سئوکارها) هم نباید کسب کنند!» این تفکری است که از لحاظ جامعه شناسی هم باعث افت تدریجی جامعه می شود. چرا که همه می خواهند زمین خوردن دیگران و بالاخص سئوکاران را ببیند. (که در اینجا نمی خواهیم بحث جامعه شناسی کنیم!)

۲- پس از انجام لینک بیلدینگ، و کلی زحمت برای ثبت نام و درج مطلب می بینید که :

%d9%81%d8%b1%d9%88%d9%85-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b9%d8%b6%d8%a7

این تغییر در لینک ها، نیز نشانه کم سخاوتی صاحبان این چنین انجمن هایی است. این مشکل نیز واقعا هر سئوکاری را عصبانی می کند. چرا که موتور جستجوی گوگل در حالت کلی این لینک ها را نخواهد دید.

چه باید کرد ؟

در این بخش می خواهیم ۹ فروم یا انجمن برتر که هم موفق هستند و هم صاحبان آن ها با سخاوت و بزرگواری اجازه درج لینک می دهند را برایتان بیاوریم. البته این ها نتیجه تجربیان فراوان ما در زمینه شناسایی فروم ها بوده و شما می توانید در کامنت ها اگر مواردی هست را به آن بیفزایید.

۱- پی سی دانلود

انجمن p30download

انجمن p30download

پی سی دانلود را همه می شناسند. این وب سایت یکی از قوی ترین سایت ها در زمینه دانلود شناخته شده و کاربران بسیار زیادی دارد.

این سایت دارای رتبه الکسا در ایران ۳۰ و دامین اتوریتی ۵۰ می باشد که فوق العاده است. در انجمن این وب سایت، شما یک بخش مربوط به معرفی سایت ها و وبلاگ ها می بینید که می توانید در آن جا سایت خود را معرفی نمایید. برای ورود به این بخش از دکمه زیر استفاده کنید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۲- پرشین تولز

انجمن persiantools

انجمن persiantools

این وب سایت نیز وب سایتی فوق العاده است که در رده دوم پس از پی سی دانلود قرار دارد. این وب سایت دارای دامین اتوریتی ۴۷ و الکسا در ایران ۹۵ می باشد. در این وب سایت نیز بخشی برای معرفی سایت ها و وبلاگ ها در نظر گرفته شده که شما می توانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی داشته باشید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۳- ایران فروم

انجمن iran-forum

انجمن iran-forum

اگرچه این انجمن در مقایسه با موارد بالا، الکسا به مراتب بیشتری دارد (۱۳۵۴ در ایران) اما دامین اتوریتی آن ۴۱ بوده و از طریق لینک زیر می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های فروم دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۴- انجمن فرجاد

انجمن farjad

انجمن farjad

این انجمن نیز مربوط به مسائل کامپیوتری بوده دارای دامین اتوریتی ۳۸ و الکسا ۳۴۳۵ می باشد. شما از طریق لینک زیر می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های این انجمن دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۵- انجمن پی سی دی

انجمن p30day

انجمن p30day

انجمن پی سی دی با دامین اتوریتی ۳۷ و الکسا در ایران ۴۴۷ یکی بهترین انجمن ها درباره دانلود، بازی، فیلم و نرم افزار بوده و شما می توانید در موضوعات مختلف این انجمن شرکت کنید. این انجمن نیز با سخاوتمندی همانند سایر فروم های این لیست، بخشی را برای معرفی سایت ها و وبلاگ ها اختصاص داده که می توانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی یابید.

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۶- انجمن بازی سنتر

انجمن bazicenter

انجمن bazicenter

اگرچه این انجمن یکی از فروم های مختص به بازی های رایانه ای است، با این حال شما می توانید در آن لینک بیلدینگ نمایید. دامین اتوریتی این انجمن ۳۷ و الکسا آن در ایران ۹۹۱ می باشد. مدیر این وب سایت با سخاوت بخشی را برای معرفی سایت ها و وبلاگ ها تدارک دیده است که شما می توانید از طریق لینک زیر به این بخش دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۷- انجمن سنترال کلابز

انجمن centralclubs

انجمن centralclubs

این انجمن نیز دارای دامین اتوریتی ۳۰ و الکسا ۱۲۱۴ بوده و از طریق لینک زیر می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های آن دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۸- انجمن پارس میزبان

انجمن parsmizban

انجمن parsmizban

پارس میزبان یک انجمن تخصصی هاستینگ بوده و دارای دامین اتوریتی ۳۰ و الکسا ۲۵۶۴ در ایران می باشد. شما از طریق لینک زیر می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های این انجمن دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

۹- انجمن برگ تولز

انجمن bargtools

انجمن bargtools

این فروم یک انجمن وبلاگ نویسان بوده و طرفداران فراوانی نیز دارد. این انجمن نیز دارای دامین اتوریتی ۳۰ و الکسا ۳۴۳۵ بوده و از طریق لینک زیر می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگهای آن دسترسی یابید:

ورود به صفحه معرفی سایت و وبلاگ انجمن

13 دیدگاه ها

 1. رویا می‌گه:

  خدا خیرتون بده که این نکات رو میگین. خیلی خیلی مفید بود.

 2. سئو می‌گه:

  سلام سایت بسیار خوبی دارین به ما هم سر بزنید.

 3. چسب بتن می‌گه:

  ممنون از شما .
  لینک سایت در انجمن هایی که نوشته تنها برای اعضا قابل مشاهده است توسط گوگل قابل شناسایی است ؟

  • ادمین ادمین می‌گه:

   خواهش می کنم موفق و پاینده باشید
   همان گونه ک خدمتتان عرض کردیم این لینک ها متاسفانه برای گوگل هم قابل مشاهده نیستند.
   امیدواریم صاحبان این فروم ها در روند کار خود بازنگری کنند.
   چرا که لینک ندادن به دیگران نشانه پست فطرتی است!

 4. حسین می‌گه:

  بسیار ممنون از مقاله خوبتون.
  بک لینک حساب کتاب خاص خودش رو داره که باید رعایت بشن تا نتیجه خوبی بده.

  • ادمین ادمین می‌گه:

   مرسی از نظرتون
   بله همین گونه هست ولی چون رفقا دنبال بکلینک رایگان هستن اینا رو گفتیم ک بیایم و معرفی کنیم.
   امیدواریم ک موفق و پیروز باشید.

 5. www.shargekon.ir می‌گه:

  سلام آیا در صورتی که لینکی در قسمت ادامه مطلب قرار داشته باشد برای خزندههای گوگل قابل مشاهده است و بعنوان بک لینک محسوب خواهند شد با تشکر

  • ادمین ادمین می‌گه:

   سلام
   دو عقیده در این زمینه وجود دارد.
   برخی می گویند شاید بهتر باشد که لینک را در ادامه مطلب قرار دهیم چون باعث می شود که خزنده ها فقط یک بار لینک را ببینند و آن هم در ادامه مطلب است. با این حال برخی نیز بر این عقیده اند که گذاشتن لینک در ادامه مطلب سبب می شود که گوگل به لینک آن چنان اهمیتی ندهد.
   نظر ما به نظر گزینه اول نزدیک است و به همین دلیل در وب سایت ما رپورتاژ با قیمتی بسیار ارزان ارائه می گردد.

 6. محمد مهدی می‌گه:

  هیچ سئوکاری این مطالب رو یاد نمیده
  من که دعاتون می کنم وقتی مقالات سایت رو میخونم
  خدا خیرتون بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *