آیا باید برای کسب رتبه مناسب در گوگل بک لینک بخریم ؟

want40963-1UytrR1469101110
استراتژی لینک بیلدینگ یا ساخت بک لینک در سال ۲۰۱۶ (قسمت اول)
۶ تیر ۱۳۹۵

آیا باید برای کسب رتبه مناسب در گوگل بک لینک بخریم ؟

backlink

شاید از بک لینک بتوان به عنوان کثیف ترین راز دنیای وب یاد کرد . طبیعتا بسیاری از افرادی که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت کرده اند ، با بک لینک ها و تاثیر فوق العاده آن آشنا هستند . این مورد که لینک دادن از یک سایت به سایت دیگر ، در نتایج گوگل تاثیرگذار است ، بارها مورد تایید گوگل قرار گرفته است .

نکته ای که در مورد این بک لینک ها وجود دارد ، این است که هرچقدر شما بتوانید تعداد بیش تری بک لینک روانه سایت خود کنید ، رنکینگ بهتری خواهید داشت.

حال یک نکته ی بسیار  ظریف و در عین حال مهمی در این جا وجود دارد : آن هم این است که قرار است بک لینک ها از کجا تهیه شوند ؟ اگر با خودتان می گویید که از صفحاتی با پیج رنک بالا ( یا الان بعضی ها می گویند پیج اتوریتی بالا ) تهیه کنیم ، باید بگویم که سخت در اشتباهید ! این کار را هزاران هزار نفر کرده اند . بسیاری از این صفحات اگرچه پیج رنک یا پیج اتوریتی بالایی دارند ، اما در عمل ذره ای ارزش ندارند ، چرا که بازدیدکننده واقعی نداشته و فقط در آن ها بک لینک وجود دارد . ( احتمال می رود بک لینک در این سایت ها تاثیر منفی بگذارد ! )

بک لینک بخریم ؟

 لذا اگر حس می کنید که راز سئو این است ، باید بگویم که شما چند سال از سئو عقب هستید ! واقعا فکر می کنید مسئله این قدر بدیهی که من و شما می دانیم را گوگل با کادر نخبه خود نمی تواند تشخیص دهد ؟

بک لینک و آرا

ببینید به طور کلی ، سئوکاران مطرح جهان می گویند که یک لینک از یک سایت به یک سایت دیگر مثل یک رای هست ، حالا اگر یک سیاست مدار بیاید و برای خود رای جمع کند ، آیا این کار اخلاقی است ؟ همه می دانند کسی که با خرید رای بالا بیاید ، قطعا شخصی است که صلاحیت ندارد ( چون اگر صلاحیت داشت که رای نمی خرید ! )

خرید بک لینک مثل خرید رای است

حالا باید با کسی که رای خریده است ، چه کنیم ؟ قطعا باید او را به شکلی مجازات کنیم که دیگر حتی اگر خودش را اصلاح هم کرد ، تا صلاحیتش احراز نشود ،  نتواند دوباره کاندیدا شود . برای همین هم گوگل با الگوریتم پنگوئن خود چنان تیشه ای به ریشه ی خریداران بک لینک می زند که توانایی بازگشت نخواهند داشت . به این حرکت ضربتی گوگل پنگوئن ، گوگل پنالتی گفته می شود . تجربه نشان می دهد اگر سایتی پنالتی شد معمولا دیگر برنمی گردد.

آیا گوگل خرید بک لینک را می فهمد ؟

گوگل در خط مشی خود اعلام می کند که در تشخیص لینک هایی که خریده شده ، بسیار هوشمند است . یعنی الگوریتم گوگل به سادگی می تواند خرید بک لینک را تشخیص دهد . با این حال کارشناسان و سئوکاران می گویند که حرف گوگل آن قدرها هم درست نیست . چرا که بسیاری با خرید بک لینک توانسته اند نتیجه عالی ای بگیرند. به هر حال اگر شما می خواهید بک لینک بخرید ، باید ریسک خرید بک لینک را برای خود ارزیابی نمایید !

رابطه بک لینک و گوگل پیچیده است

چگونه بفهمیم خرید بک لینک ما چقدر ریسک دارد ؟

اگر کسی گفت که به من ۴۰۰ هزارتومان بده و ۴۰ بک لینک بسیار قوی از سایت های مختلف بگیر ، در این حقیقت که بک لینک های وی تاثیر منفی خواهد گذاشت ، لحظه ای شک نکنید ! اگر بخواهید از سایت واقعی یعنی سایتی که واقعا تلاش کرده و با زحمت کشیدن بالا آمده است بک لینک بگیرید ، باید کلی هزینه پرداخت کنید ! به علاوه گوگل پاندا متخصص تشخیص این بک لینک هاست . شک نکنید اگر الگوریتم پاندا ران شود و بک لینک های ارزان شما را ببیند ، دودمان سایت شما را به باد فنا خواهد داد ! یعنی به اعماق نتایج گوگل سقوط می کنید !

هزینه بک لینک

بالاخره بک لینک بخریم یا نه ؟

ببینید ، من در این مقاله سعی کردم به صورت دوگانه از بک لینک بگویم ، یعنی بک لینک مثل یک شمشیر دو لبه هست ، از یک طرف هم می تواند عالی عمل کند و شما را پولدار کند ، از یک طرف هم می تواند شما را پنالتی کند و کاری کند که از زندگی ناامید شوید ! خلاصه حواستان باشد . اگر می خواهید که بدون ریسک به موفقیت برسید ، به شما اکیدا توصیه می کنیم که اصلا و ابدا بک لینک نخرید ! ولی در این صورت باید خیلی خیلی قوی عمل کنید ، حتی بسیاری که بسیار هم محتواهای خوبی می نویسند ، نتوانسته اند که بدون بک لینک ، به نتایج گوگل صعود کنند ، لذا توصیه من این است که از سایت های واقعی بک لینک بخرید . مفتخریم در این جا اعلام نماییم که سون بک لینک از جمله این سایت هاست که بک لینک های واقعی می فروشد .

2 دیدگاه ها

  1. ابوالفضل می‌گه:

    جالب بود

  2. محمد مهدی می‌گه:

    جالب بود
    البته به نظر من اگه بخوایم بلندمدت کار بکنیم بهتره که بک لینک خریداری نشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *