۷ ابزار رایگان فوق العاده برای چک کردن بک لینک های رقبا

۹ ابزار و افزونه مهم حیاتی برای سئو وردپرس
۱۱ مهر ۱۳۹۵
راهنمای کامل (۱۰۰%) رتبه الکسا وب سایت و روش های ارتقا آن
۲۲ آبان ۱۳۹۵

۷ ابزار رایگان فوق العاده برای چک کردن بک لینک های رقبا

چک کردن بک لینک رقبا، یکی از مهم ترین کارهایی است که هر سئوکار بایستی بر آن مسط باشد. در حقیقت شما بایستی بدانید که رقیب شما با استفاده از چه بک لینک های توانسته است که رتبه فوق العاده ای در گوگل کسب نماید. پس از این دانستن این موضوع، شما نیز به سادگی قادر خواهید بود که از رقیب خود در کلمه کلیدی مدنظر پیشی بگیرید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که ما در سون بک لینک، تاکنون بسیاری از مشتریان خود را از طریق رقبا جذب کرده ایم. معمولا وقتی یک کلمه سئو می شود، رقبای آن کلمه کلیدی تاثیر آن را دیده و پس از آن به وب سایت ما مراجعه می نمایند.

به عنوان یک اصل اساسی، فراموش نکنید که تعداد بک لینک اصلا و به هیچ عنوان مهم نیست، بلکه چیزی که مهم است تعداد خرید بک لینک قوی و با کیفیت (quality backlinks) می باشد. چه بس شخصی برای وب سایت خود هزینه زیادی را متحمل شده و انبوهی از بک لینک های بی کیفیت را خریداری نماید. با این حال همه ی این بک لینک ها روی هم رفته، تاثیری همانند یک عدد از بک لینک های سون بک لینک (که تماما بک لینک های باکیفیت هستند) نخواهد داشت.

به طور کلی، بک لینک ها به دو دسته فالو و نوفالو تقسیم بندی می شود که شما می توانید در مورد این دسته بندی در اینجا به طور کامل بخوانید. در واقع ابزارهای چک کردن بک لینک خوبی دیگری نیز دارند و آن هم بررسی این مورد است که رقبای شما بر کدام نوع لینک بیلدینگ تاکید بیش تری داشته اند. مثلا اگر تعداد بک لینک نوفالو رقیب شما زیاد بود، بدین معناست که وی بیش تر بر ساخت بک لینک به وسیله کامنت تاکید نموده است. در مقابل اگر اکثر بک لینک ها به صورت فالو بود، این نتیجه حاصل می شود که وی بر خرید بک لینک و صرف هزینه برای رسیدن به هدف خود، تکیه نموده است.

در این جا می خواهیم ابزارهایی را برای چک کردن بک لینک های رقبا مطرح نماییم. این ابزارها تماما رایگان بوده و همگی معایب و البته مزایای خود را دارند. با این حال شما به کمک این ابزارها استراتژی سئو رقیب خود را فهمیده و پس از آن متوجه خواهید شد که رقبای شما بر چه کلماتی بیش تر تمرکز نموده اند و یا این که چقدر هزینه برای سئو متحمل شده اند.

۱- SEMRUSH – بهترین ابزار آنالیزور بک لینک

آنالیز بک لینک رقبا

تقریبا تمام سئوکاران حرفه ای، یک اکانت در این ابزار بسیار مهم خریداری کرده اند. البته این را نیز بگوییم که استفاده از این ابزار برای مدت دو هفته یعنی ۱۴ روز کاملا رایگان است، با این حال بعد از آن این ابزار به حالت پولی تغییر خواهد کرد.

بررسی بک لینک

این ابزار، بسیار متداول بوده و اطلاعات بسیار کامل و جامعی را درباره بک لینک رقیب به شما خواهد داد. دیتابیس این ابزار، هر روزه آپدیت می شود و شما به صورت دقیق می توانید وضعیت سئو سایت خود یا رقیب را توسط این ابزار مطلع شوید.

به علاوه امکان مقایسه نیز در این ابزار وجود داشته و شما می توانید بک لینک های خود را با رقیبتان بسنجید. در صورتی که بخواهید این ابزار را بخرید، می بایست چیزی حدود ۱۵۰ دلار هزینه نمایید.

شما در SEMRUSH می توانید این ابزار را به صورت رایگان امتحان نمایید.

۲- AHrefs

بررسی بک لینک رقیب ها در سئو

این ابزار که اخیرا نیز به شدت مطرح شده است، یکی از بهترین آنالیزورها برای بررسی اوضاع بک لینک ها می باشد. البته با توجه به استقبال شدید، این ابزار در اصل یک ابزار آنالیزور پولی می باشد. با این حال شما می توانید یک اکانت رایگان در این وب سایت ایجاد کرده و اوضاع بک لینک خود و انکرتکست را به صورت دقیق آنالیز کنید.

این ابزار، به صورت دقیق به شما خواهد گفت که انواع بک لینک ها در وب سایت شما از چه نوعی هستند. به علاوه شما می توانید روند ایجاد بک لینک در وب سایت خود را ملاحظه کنید که آیا ایجاد بک لینک سایت شما با روند افزایشی یا کاهشی رو به رو است.

علاوه بر آن، این الگوریتم می تواند شما را از سئو منفی ایمن نماید. بدین صورت که اگر رقبای شما برای وب سایت شما بکلینک های مخرب ایجاد کردند، این ابزار بلافاصله به شما اخطار خواهد داد.

برای رفتن به این آنالیزور به آدرس AHrefs مراجعه نمایید.

۳- OpenLinkProfiler

آنالیزور بک لینک

این ابزار کاملا رایگان است. با این حال شما بایستی چند دقیقه وقت بگذارید و در این وب سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام شما می توانید اوضاع بک لینک را برای هر وب سایت دلخواه ببینید. البته پنل کاربری این ابزار امکانات فراوان مختلفی دارد. از جمله نوع بک لینک و تعداد آن ها و نیز انکرتکست آن ها را در نمودارهای زیبایی نمایش می دهد.

شما از OpenLinkProfiler می توانید به این ابزار دسترسی پیدا کنید.

۴- BuzzSumo

آنالیزور آنلاین بک لینک

این ابزار نیز یکی از محبوب ترین ابزارهای آنالیز و بررسی بک لینک می باشد. اگرچه این ابزار کاملا رایگان نیست، اما در آن اکانت های رایگان با یک سری محدودیت ها در نظر گرفته شده اند. شما به کمک این ابزار می توانید بک لینک های وب سایت خود را آنالیز کرده و آن ها را برای هر صفحه خاص یا کل دامنه بررسی نمایید. به علاوه شما به کمک استفاده از این ابزار می توانید از بک لینک های خود خروجی اکسل تهیه نمایید.

برای استفاده از این آنالیزور به سایت BuzzSumo مراجعه فرمایید.

۵- BackLinkWatch : ابزاری رایگان اما غیر دقیق

آنالیز و بررسی بک لینک رایگان

این ابزار کاملا رایگان است و بسیاری به آن علاقه زیادی نشان می دهند. اما این ابزار مشکلاتی نیز دارد. به نظر من مهم ترین مشکل این ابزار این است که لینک هایی که از یک دامنه هستند را جدا نمی کند. این سبب می شود که این نرم افزار ده ها هزار بک لینک برای یک وب سایت نشان دهد که البته تمام این بک لینک ها از یک وب سایت هستند. اما با توجه به این که این ابزار بک لینک های مختلف از کامنت و فروم و … را به خوبی نشان می دهد، می تواند یک گزینه مناسب برای این باشد که رقبای شما از چه نوع بک لینکی بیش تر استفاده کرده اند.

برای استفاده از این ابزار به صورت کاملا رایگان کافی است که به وب سایت BackLinkWatch مراجعه فرمایید.

۶- Open Site Explorer ( یا به اختصار OSE )

آنالیزور رایگان بک لینک

این ابزار برای خود شرکت SEOMOZ است. خوبی این ابزار این است که فاکتورهای مختلفی از جمله PA و DA را در کنار بک لینک ها به شما خواهد داد.

البته یادتان باشد که استفاده از این ابزار کاملا رایگان نیست. در حقیقت شاید شما بتوانید ۴ یا ۵ بار از این ابزار به صورت رایگان با یک IP استفاده کنید. پس از آن می بایست آی پی خود را تغییر دهید.

برای استفاده از این ابزار کافی است که به صفحه OSE مراجعه فرمایید.

۷- Alexa

الکسا

نکته مهمی که در آنالیز کردن بک لینک وجود دارد، این است که می بایست یک آنالیزور مناسب حتما انواع گونه های بک لینک را پوشش دهد. در حقیقت دیتابیس بسیاری از موارد بالا در حد لازم وسیع نیست. از این رو نمی توانند بک لینک ها را به صورت مناسب بررسی نمایند.

به همین دلیل بسیاری از سئوکاران از الکسا استفاده می کنند. الکسا از جمله مواردی است که بک لینک ها را نیز بررسی کرده و بهترین بک لینک ها را از هر نوع در یک لیست ارائه می کند. اگرچه الکسا یک آنالیزور نیست، با این حال لیستی مناسب از بک لینک های هر وب سایت ارائه کرده و از این رو امروزه بسیار برای آنالیز بک لینک ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که استفاده از آن تا حد بسیار زیادی آسان است.

برای استفاده از این ابزار، شما می توانید به سایت الکسا مراجعه فرمایید.

منبعshoutmeloud

ادمین
ادمین
امین هستم! شدیدا علاقه مند به سئو و بهینه سازی سایت :) کامنت ها فقط در صورتی تایید می شوند که بفهمیم مطلب را خوانده اید! با تایید لینک هیچ مشکلی نداریم ولی این که کسی مطلب را نخوانده باشد و کامنت بگذارد واقعا بی انصافی است و از پذیرفتن این کامنت ها معذوریم!

71 دیدگاه ها

 1. ممنون از مطلب خوبتون.

 2. جالب بود فقط ahrefs کلا حالت رایگانش هم اطلاعات ویزا کارت و پی پال می خواد چرا ؟!
  راه دور زدنش چیه ؟

  • ادمین گفت:

   خواهش می کنم ?
   راه ک خب داره قطعا چون خیلی دوستان رو دیدیم ک میا و یه کردیت کارت میدن و کار هم می کنه
   ولی من به شخصه انجام ندادم
   ولی دو راه کلی بیشتر نداریم
   یکی هک کهمیت کارت و یکی هم ساخت کردیت کارت فیک که دومی قطعا بهتره
   اگه آموزشی در زمینه ساخت کردیت کارت فیک پیدا کردین ممنون میشیم به ما هم اطلاع بدین

 3. مبین گفت:

  واقعا دمتون گرم خیلی خیلی خیلی مفید بود کلی توی نت درباره این ابزارهای مختلف تحقیق کرده بودم و نتیجه ای حاصل نشده بود. اما در سایت سون بک لینک بالاخره یافتمش. واقعا ممنونم که آموخته هاتون رو بی دریغ در اختیار دیگران قرار میدین

 4. سارا گفت:

  خدا کنه روزی برسه که همه راحت از AHrefs استفاده کنیم با این دلارهای گرون نمیشه چنین کاری کرد اصلا

 5. بسیار عالی بود، ممنون و متشکرم از شما
  سپاس

 6. بروز ساب گفت:

  خیلی بهم کمک کرد ، ازتون ممنونم که اینقدر رو راست هستید با کاربرانتون ، تشکر

 7. خراطین گفت:

  خیلی عالی بود واقعا

 8. ممنون..ولی سایتی نیست لیست سایت های لینک دهنده رو نشون بده؟

 9. سلامت وب گفت:

  ممنون خیلی کاربردی بود. سایت OpenLinkProfiler جدید ترین بک لینک ها رو هم نشون میده

 10. ای کاش یک ابزاری بود که پولی نمیشد و میشد دائم بک لینکها و وضعیت سئو رو رصد کرد…

 11. وسنه گفت:

  واقعا عالی بود مرسی دنبالش میگشتم

  • ادمین گفت:

   خواهش می کنیم
   خیلی خوشحالیم وقتی که می بینیم به دردتون خورده
   می تونین با اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستانتون به انتشار مطلب کمک کنید.

 12. بهسازان گفت:

  واقعا عالی و کاربردی بود
  تشکر

 13. مرسی
  تقریبا میشه گفت تمام بک لینک ها رو نشون میده.
  مال خودم رو که درست جواب داد، پس بک لینک بقیه رو هم درست نمایش داده.
  ممنون از معرفی این سایتها

 14. باسلام وعرض ادب
  مطالبتون عالی بود ، ولی دربعضی از سایت ها در هنگام ثبت نام مبلغی رو از کاربر دریافت میکنن به صورت هفت روزه ، آیا راهی هست که به صورت رایگان ثبت نام کرد ؟؟؟

 15. ممنونم از مطلب مفیدتون

 16. خارق العاده بود ، ممنون از مطالب خوبتون

 17. خدا گفت:

  مرسی از مطالب که رایگان می زارید

 18. عالی بود . خیلی ممنونم .

 19. بسیار ممنون ابزارهای مفیدی معرفی کردین

 20. احسان گفت:

  سلام خیلی خوب بود و خیلی لذت بردم سایتتون عالیه تشکر.

 21. Giltik.ir گفت:

  تشکر بابت سایت ها

 22. عالی زنده باشید این هفت سایت که برای بررسی بکلینک رقبا معرفی فرمودید کاربردی هستند و من استفاده کردم و راضی بودم.

 23. ممنون از سایت خوبتون خدا قوت

 24. داود گفت:

  ممنون از مطلب سایتتون

 25. با سلام
  سایتهایی که معرفی کردید یا پولی هستند یا درست جواب نمیده و بک لینک خیلی از سایتها رو نشون نمیده
  امکانش هست چندتا سایت جدید معرفی کنید؟
  ممنون

 26. azmoon گفت:

  سلام – خیلی خوب بود و خیلی لذت بردم سایتتون عالیه تشکر.

 27. hamrahmovie گفت:

  سلام تشکر بابت این پستتون
  ی سوال داشتم چجوری میشه لینک های خروجی سایت خودمون رو در آورد !!؟؟؟

 28. سلام
  خیلی دنبال این سایت های مفید میگشتم
  تشکر ویژه از سایت خوبتون موفق باشید 🙂

 29. مچکرم از سایت خوبتون و سایت هایی که معرفی کردین

 30. سلام مطلب فوق العاده عالی بود ، فقط این سرویس های معرفی کردین تا یک جای رایگان بودن

 31. احسان گفت:

  با سلام
  همه ابزار ها پولی هستن نمیشه رایگان استفاده کرد

 32. سلام واقعا عالی بود ممنون هرچند گفتی از این کامنتا نذارید

 33. کدوم ابزار مناسب تر هستش ؟

 34. مطلب بسیار خوبی بود و مفید. SEMRUSH اطلاعات کاملتری میده به شرطی که عضویت پولیش رو داشته باشیم.
  مطالب دیگه سایتتون هم خوبه

 35. سلام ، تشکر بابت معرفی این وب سایت های مفید
  من هم برای چک کردن بک لینک ها از این سایت http://www.ranksignals.com استفاده میکنم فقط باید ثبت نام کنیم.

 36. Hossein گفت:

  آقا جان در مورد نحوه استفاده از این ابزار ها هم بزارید .

 37. سلام و درود دوست عزیز
  برای استفاده از اکانت فری ۳۰ روزه MOZ باید اطلاعات کارت اعتباری رو وارد کرد می دونید که از چه سایتی می شه اطلاعات کارت اعتباری معتبر دریافت کرد از چند تا سایت در آوردم اما وقتی وارد می کنی اینولید می زنه .
  ممنون

 38. سلام . لیست سایت هایی که میشه بک لینک رقبا را دید آپدیت نمیکنید ؟

 39. آبگوشت گفت:

  سایت ۷ بک لینک از این نظر که همه ی موضوعاتو به صورت مو شکافانه باز میکنه بی نظیره
  ممنون بازم

 40. با تشکر از شما .
  متاسفانه بسیاری از ابزارهای معرفی شده پولی شدن

 41. محمد گفت:

  ممن. ابزار های خوبی معرفی بدم

 42. بسیار عالی
  استفاده از بک لینک رقبا یکی از روش های مناسب برای بک لینک گیری است .

 43. شهدین گفت:

  با تشکر از مطلب خوبتون

 44. شیفته گفت:

  با تشک از زحمات شما

 45. hooraman گفت:

  من فکر میکنم ابزار موز و اچرف از همشون بهتر باشند…بعضی سایت ها هستند که اکانت هاشون رو میخرند، میزارند رو vps و با قیمت ارزون تر میفروشند
  کسی سراغ نداره؟

 46. وحید گفت:

  سلام
  مطلبتون مفید بود. آموزش استفاده از این سایت ها رو هم بذارید.
  با تشکر

 47. باسلام وخسته نباشد وممنون بابت مطالب خوبتون چرا سایتwww.ranksignals.com دیگه کار نمیکنه

 48. من توی همشون رفتم و ثبت نام کردم فقط سایت های AHrefs و BackLinkWatch بدرد بخور هستن بقیه خوبن اما پولی ان و متاسفانه نمیشه دلاری پرداخت کرد

 49. سلام و خسته نباشید من قبلا از رنک سیگنال استفاده میکردم همه بک لینک ها رو با صفحاتشون در اختیار قرار میداد ولی متاسفانه به خوبی اون هیچ سایتیپیدا نکردم بقیه سایت ها به طور کلی بک لینک ها رو میگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *